--- 126. Blanka Lehotská 987
--- 150. Ján Farkaš 785
--- 162. Martin Fundárek 632
--- 167. Viliam Balko 565

Celkovo sa súťaže zúčastnilo 186 účastníkov z 33 krajín, z nich 100 súťažilo oficiálne. Bohužiaľ, organizátori na stránku doteraz nepridali ani výsledky jednotlivcov, ani výsledky tímov (tam dokonca vyhlásili len ústne najlepšiu desiatku), takže všetko, čo vám vieme povedať, je to, že naše A-čko skončilo na piatom mieste za Japonskom, Čínou, Českou republikou a Francúzskom - škoda, že nevieme, o koľko bodov alebo ako skončili ostatné naše tímy.

Výsledky máme opäť len v obrázkovej podobe:

Tento rok sme síce neobsadili popredné priečky vo vekových kategóriách, obom dievčatám sa však podarilo umiestniť lepšie ako minulý rok a za umiestnenie v prvej juniorskej desiatke (5. miesto Diany a 6. miesto Natálky) získali pamätné medaily. Trochu nás mrzelo, že sa nevyhlasovala kategória nováčikov, Andrej si totiž pri svojej premiérovej účasti vybojoval 41. priečku, čo by pohodlne stačilo na bronz v tejto kategórii.

Dnešný deň bol venovaný výletu a večer sme si zase užili trochu súťažného napätia pri sledovaní finále WPF GP - tentokrát v logike. To bolo o to napínavejšie, že jedným zo súťažiacich bol náš Matúš. Ten si síce veľmi neveril, keďže do finále nastúpil až ako desiaty, ale na siedmich úlohách sa mu darilo tak parádne, že priebežne bol tretí (za majstrami sveta Ulrichom Voigtom a Palmerom Mebanom). Zradila ho len posledná úloha, v ktorej bolo treba nájsť dva identické obrázky spomedzi mnohých podobných, ktoré sa líšili len drobnými detailami, čo rozhodne nie je Matúšovou parketou. A tak ho nakoniec predbehol Novozálenďan James McGowan a Japonec Endo Ken, Matúš však predbehol Palmera, a tak si vyslúžil úžasnú štvrtú priečku, ku ktorej mu všetci gratulujeme :) Snáď mu to na MS pôjde aspoň tak dobre!

WPF GP v logike 2015
1. Ulrich Voigt - Nemecko
2. James McGowan - Nový Zéland
3. Endo Ken - Japonsko
4. Matúš Demiger - Slovensko
5. Palmer Mebane - USA

Ďalšou dobrou správou je, že organizátorom sa konečne podarilo zverejniť inštruktážny booklet k logike (dokonca takmer 24 hodín pred začiatkom súťaže), a tak sme dnes konečne mohli niečo študovať, prelúšťovať a aspoň trochu sa na zajtrajšok pripraviť. V prvý súťažný deň šampionátu na nás čaká šesť kôl jednotlivcov a jedno kolo tímov. Pozdravujeme a dúfame, že nám budete držať palce :)