Kvalifikácia na MS

kvalifikácia na MS

Cez víkend 18.-19. júna 2016 sa v Žiline okrem MSR v riešení sudoku a logických úloh uskutočnili aj Nominačné turnaje o postup na Majstrovstvá sveta, ktoré sa tento rok uskutočnia v Senci. Všetky kvalifikačné body tak boli pridelené a my poznáme mená členov A-tímov, ktoré budú Slovensko reprezentovať na šampionáte!

Majstrovstiev sveta sa zrejme zúčastnia aj neoficiálne B a C-tímy, o ich účasti a zložení však ešte bude rozhodovať Rada SZHK. Výsledky celoročnej kvalifikácie nájdete v článku.

Ako vlastne prebiehala kvalifikácia? Počas roka sa uskutočnilo niekoľko kvalifikačných turnajov (v Bratislave, Košiciach, BratislaveBytči a Púchove), za ktoré sa podľa umiestnenia dalo získať 20% kvalifikačných bodov. Ďalších 15% sa udeľovalo podľa umiestnenia vo vybraných kolách online súťaže World Puzzle Federation Grand Prix. Najdôležitejší z pohľadu kvalifikačných bodov však bol už tradične majstrovský víkend, počas ktorého sa dalo získať 30% bodov za Majstrovstvá Slovenska (S, LU) a 35% za Nominačný turnaj.

Nominačný turnaj 2016 - sudoku
PORADIE MENO RIEŠITEĽA POČET BODOV
1. Andrej Plaštiak 73
2. Pavel Jaselský 69
3. Štefan Gašpár 54
4.-5. Miroslav Šalaga 45
4.-5. Diana Škrhová 45
6. Igor Hudák 43
7.-9. Marek Kasár 42
7.-9. Viliam Balko 42
7.-9. Gabriela Jaselská 42
10.-11. Natália Chanová 39
10.-11. Jaroslav Grajciar st. 39
12. Miroslav Šuňavec 35
13. Peter Gašpár 34
14. Peter Hornák 30
15. Bianka Sarah Húževková 25
16. Daniela Lukáčová 23
17. Blanka Lehotská 22
18. Jozef Štuller 19
19. Ľuboš Hyžák 18
20. Martin Fundárek 10
21.-22. Magdaléna Gašová 9
21.-22. Jozef Chano st. 9
23. Anna Fundárková 5
24.-25. Magdaléna Brozmannová 0
24.-25. Ivan Pastucha 0

 

Nominačný turnaj 2016 - logika
PORADIE MENO RIEŠITEĽA POČET BODOV
1. Štefan Gašpár 80
2. Michaela Bieliková 65
3. Pavol Kollár 63
4. Marek Pápay 40
5. Martin Kollár 32
6. Diana Škrhová 26
7.-8. Pavel Jaselský 25
7.-8. Ivan Pastucha 25
9.-10. Miroslav Šalaga 20
9.-10. Miroslav Šuňavec 20
11. Natália Chanová 19
12. Zuzana Branišová 17
13. Peter Gašpár 15
14.-17. Juraj Bódi 14
14.-17. Peter Hornák 14
14.-17. Igor Hudák 14
14.-17. Ľuboš Hyžák 14
18. Igor Braniša 12
19. Jaroslav Grajciar st. 9
20. Martina Pavlová 8

 

Kvalifikácia na MS 2016 - sudoku
PORADIE MENO RIEŠITEĽA TURNAJE ONLINE MSR NT SPOLU POZNÁMKA
1.-2. Andrej Plaštiak 44 42 66 105 257 A
1.-2. Štefan Gašpár 52 42 72 91 257 A
3. Pavel Jaselský 40 36 78 98 252 A
4. Diana Škrhová 36 21 54 84 195 A
5. Marek Kasár 28 27 48 63 166  
6. Natália Chanová 32 15 60 42 149  
7. Zuzana Hromcová 56 - 90 - 146 organizátor
8. Michaela Bieliková 52 - 84 - 136 organizátor
9.-10. Miroslav Šalafa 4 12 18 84 118  
9.-10. Igor Hudák - 24 24 70 118  
11. Peter Hornák 20 33 42 14 109  
12. Matúš Demiger 60 45 - - 105 organizátor
13. Jaroslav Grajciar st. - 18 30 42 90  
14. Viliam Balko 8 - 12 63 83  
15. Gabriela Jaselská - - - 63 63  
16. Martina Prinerová - - 36 - 36 organizátor
17. Ľuboš Hyžák - 30 - - 30  
18. Martin Fundárek 24 - 6 - 30  
19. Miroslav Šuňavec - - - 28 28  
20. Peter Gašpár - - - 21 21  
21. Katarína Šimonovičová 16 - - - 16  
22. Marek Pápay 12 - - - 12  
23. Peter Hudák - 9 - - 9 organizátor
24. Bianka Sarah Húževková - - - 7 7  
25. Jana Sidorová - 6 - - 6  
26. Matej Vyparina - 3 - - 3  

 

Kvalifikácia na MS 2016 - logika
PORADIE MENO RIEŠITEĽA TURNAJE ONLINE MSR NT SPOLU POZNÁMKA
1. Štefan Gašpár 60 45 78 105 288 A
2. Pavol Kollár 44 39 72 91 246 A
3. Marek Pápay 32 36 60 84 212 A
4. Michaela Bieliková 36 - 66 98 200 organizátor
5. Pavel Jaselský 40 36 18 63 157 A
6. Martin Kollár - 24 54 77 155 organizátor
7.-8. Matúš Demiger 60 42 - - 102 organizátor
7.-8. Matej Uher 12 - 90 - 102 organizátor
9. Miroslav Šalaga 4 21 24 49 98  
10. Peter Hudák - - 84 - 84 organizátor
11. Andrej Plaštiak 52 30 - - 82  
12. Diana Škrhová - - 6 70 76  
13. Ivan Pastucha - - 12 63 75 organizátor
14. Marek Kasár - 27 42 - 69 organizátor
15. Natália Chanová 20 12 - 28 60  
16. Martina Prinerová 28 - 30 - 58 organizátor
17. Miroslav Šuňavec - - - 49 49  
18.-19. Zuzana Hromcová 48 - - - 48 organizátor
18.-19. Ján Farkaš - - 48 - 48 organizátor
20. Igor Hudák 24 15 - 7 46  
21. Blanka Lehotská - - 36 - 36 organizátor
22. Jaroslav Grajciar st. 16 18 - - 34  
23. Peter Gašpár 8 9 - 14 31  
24. Zuzana Branišová - - - 21 21  
25. Peter Hornák - 6 - 7 13  
26. Ľuboš Hyžák - 3 - 7 10  
27. Juraj Bódi - - - 7 7